COVID-19 Aşısı ve Diyabet-Biontech

Merhaba değerli okurlar diyabetli bireylere ülkemizde covid-19 aşısı sırası gelmesi ile birlikte bende e-nabız uygulaması üzerinden sıramın gelip gelmediğini kontrol ederek işe başladım. E-Nabız uygulamasından aşı sıram geldiğini görünce hemen randevu aldım.

Randevu esnasında size 2 aşı seçeneği sunuluyor BioNTech ve Sinovac poliklinik olarak seçmenizi istiyor siz hangi aşıyı olmak istiyorsanız o sırada seçiyorsunuz ben İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde BioNTech aşı polikliniğinden randevumu aldım 06.04 tarihine. Aşı günüm geldiğinde hastanede hasta kaydından sonra sizden bir sözleşme tarzı bir kağıda imza atmanızı rica ediyorlar ben yoğunluktan dolayı okuyamadım açıkçası içeriği nedir diye, aşınızı yapacak hemşire son bir kez daha kare kod okutarak bu kişi aşı olabilir yazısını kontrol ediyor cihazından ve aşınızı yapıyor.

Aşı olduktan sonra neler oldu merak edilen kısım da burası, ilk gün normal olarak aşı olduğunuz kolunuz ağrıyor gerçektende kısıtlıyor biraz sizi, kimisinin şişmiş bir kaç gün sonra düzelmiş kimisinede fazla bir şey yapmamış duyduğum kadarı ile bu bünyenizle ve aşı uygulama tekniği ile alakalı sanırım. İkinci olarak sağ bacakta ilk gün ağrı ve uyuşma tarzı bir karıncalanma hissettim ve 2. gün geçti denecek kadar azaldı o ağrı ve karıncalanma kol ağrısı da bununla beraber azaldı baya. Şeker seviyesine gelecek olursak biraz yükseldiğini söyleye bilirim ilk günün akşamı ikinci gün yine azalma yaşandı bu yükselişte birazda baş ağrısı yaptığı söylene bilir.

Bunlar dışında ben bir olumsuzluk daha henüz görmedim dostlar inşallah görmeyiz de diyelim. Sizde merak ettikleriniz ve tecrübenizi aktarmak isterseniz Forum kısmında COVID-19 Aşısı ve Diyabet konu başlığına tıklaya bilirsiniz yazmanızı da rica ederim forum kısmı site ziyaretçilerinin fikirleri ve aktardıkları ile güçlü olacaktır. Şimdiden geçmiş olsun Teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim.

BioNTech Aşısı ile Diyabet Tecrübem

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir