Merhaba değerli okurlar bu sefer size yaz aylarının kurtarıcısı diye bileceğim kendimin 4 yıldır kullandığı bir soğutucudan bahsedeceğim.

Ürünün adı Frio soğutucu bendeki tek kalemlik fakat ben iki adet insülin kalemini sığdırıyorum. Boyut olarak gayet güzel çok kaba değil. Şimdi ürün nasıl soğutuyor beni hala şaşırtmıyor değil Antalyanın 38 derecelerinde plajda kullandığım bile oldu gayette işini güzel yaptı insülin şekerimi düşürdü. Ürün iki kısımdan oluşuyor birici kısım dış cüzdan bu cüzdanın üzerinde hava kanalları mevcut havayı içine nüfus ettiriyor. İkinci kısım ise iç cüzdan insülinimizi serin tutan kısımda bu.

Peki bu cüzdan nasıl serin tuta biliyor insülini ?

Hemen anlatayım öncelikle bu ürünü kullanmadan önce ufak yapmanız gereken bir işlem var bu işlem soğuk suya iç cüzdanı sokuyorsunuz ve 5-10 dakika arası soğuk suda bekletiyorsunuz, bu bekleme esnasında içindeki kristaller şişiyor ve soğuk suyu bünyesine emerek hapis ediyor. Sudan çıkardıktan sonra kuruluyoruz ve kullanıma hazır. Şimdi bende ilk böyle yapılcağını kullanım kılavuzunda okurken nasıl bu şey 48 saate kadar koruyacak diye kendime sordum sonra hayretler içerisinde emilen soğuk suyu 1,5 gün sonrada kullana bildiğini gördüm. Kıssadan hisse bu kurulumu yaptıktan sonra insülinimizi cüdanın içine koyuyoruz sonra hava kanallı dış cüzdanında içine atıyoruz keyfimize bakıyoruz. Önemli diğer unsurlar bu ürün kullanırken rüzgarla veyahut dış havayla temas etmesi lazım yani cantanın içine atıp fermuarı çekmemelisiniz ben genelde sırt çantamın fileli kısmına koyuyorum orada 2 gün boyunca hiç çıkarmadan kullanıyorum 2 günün sonunda ise soğuk suya sokma işlemini yineleyip tekrar 2 gün kullanıyoruz insülinimiz bu sayede bozulmuyor sıcaklardan koruyoruz. Dışarda yenilemem gerekince soğuk su buluyorum marketten, büfeden vs. O şekilde hallede biliyorum. Ben 4 sene önce almıştım fiyatı 140 tl civarı idi şimdi satılıyormu hiç bir bilğim yok açıkcası. Okuduğunuz için teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

İnsülin Soğutucu Cüzdan Frio

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir